Poradce pro výživu (akreditovaný)

ZÁKLADNÍ INFORMACE O KURZU

Obor Poradce pro výživu, výživový specialista, nutriční specialistaje ideálním začátkem na cestě za zdravým životním stylem.

Tento kurz je určen všem kteří chtějí zdravě žít, cítit se dobře ve svém vlastním těle a orientovat se v šílených marketingových propagandách potravinářského a farmaceutického průmyslu. Vždyť každý z nás chce objektivně vědět, jaké potraviny nakupovat, co vařit, jak si sestavit optimální jídelníček pro sebe, pro svou rodinu a své známé.  
V základním rekvalifikačním kurzu Poradce pro výživu, který je akreditován Ministerstvem školství, klademe velký důraz na praktickou část výuky, kterou vedou odborníci z řad akademických pedagogů a profesionálních nutričních poradců s dlouholetou praxí. Disponujeme vlastními skripty a výukovými materiály, které jsou zpracovány tak, aby metodiku pochopil opravdu každý a aby každý zvládl udělat standardní zkoušku Poradce pro výživu. Naši posluchači mohou ihned po absolvování kurzu zahájit činnost profesionálního poradce pro výživu.

Kurz můžete navštěvovat i "jen tak " pro sebe, brát jej jako svůj osobní rozvoj a investici do svého zdraví. Užijete si přednášky, seznámíte se s partou podobně smýšlejících lidí a zaručeně se nebudete nudit, protože informací i praxe je opravdu hodně.

Během kurzu Poradce pro výživu si pod vedením lektorů sestavíte svůj vlastní výživový plán a budete moct zkonzultovat svoje názory a zkušenosti s klasickou i alternativní výživou, případně očistnými kúrami. Pokud se tak rozhodnete, nemusíte dokonce ani dělat zkoušky.ZÍSKÁTE

- OSVĚDČENÍ o absolvování rekvalifikačního kurzu
- můžete požádat ihned o vydání živnostenského listu

Závěrečná zkouška je součástí rekvalifikačního programu. Proběhne dle zákona č. 179/2006 Sb., o ověřování a uznávání výsledků dalšího vzdělávání, tj. dle aktuálně platného hodnotícího standardu profesní kvalifikace u Autorizované osoby.

SPOLUPRACUJEME S ÚŘADY PRÁCE

Udělená akreditace MŠMT-29618/2019-1/326

(150 školních hodin )

Cílová skupina

 • v rámci osobního rozvoje pro získání kvalitních, marketingem nezkreslených informací o potravinách a výživě
 • pro širokou laickou veřejnost
 • pro provozovatele potravinářských podniků, výrobce a distributory doplňků stravy, výrobce potravin
 • pro podnikatele a zaměstnavatele, kteří chtějí zabezpečit kvalitní výživu, zdraví, správný životní styl a díky tomu vysokou výkonnost svých zaměstnanců
 • pro provozovatele restaurací, jídelen a školního stravování
 • pro kuchaře, číšníky a barmany
 • pro absolventy středních a vyšších odborných škol, studenty a absolventy vysokých škol
 • pro trenéry a instruktory fitness a aerobiku
 • pro lázeňské pracovníky, maséry a wellness poradce
 • pro nutriční terapeuty

 

Odbornou kvalifikaci absolvent musí prokázat vysokou kvalitou vědomostí a znalostí potřebných pro práci v oboru lidské výživy. Kurz si však můžete udělat jen tak, sami pro sebe. Rádi vám pak vystavíme Potvrzení o účasti či Certifikát.

Závěrečné zkoušky

 • Písemný test. Test má 25 otázek, odpovědi jsou výběrové, každá otázka má 4 možnosti odpovědí, kde vždy pouze jedna je správná. Otázky jsou průřezové z celého rozsahu učebního plánu, vždy z probraného učiva.
 • Seminární práce. Student zpracuje seminární práci na zvolené téma a před zkouškami ji odešle ke zhodnocení. Pokud je schválena, donese ji vytištěnou k ústní zkoušce. Zkoušející může klást doplňující dotazy.
 • Ústní zkouška. Probírána jsou témata celého průřezu učební osnovou kurzu - jak teoretická, tak praktická (příprava jídelníčku a potravin aj.).

Hodnocení úspěšnosti závěrečné zkoušky:

 • Úspěšně je hodnocen test se 72 % správných odpovědí (test 25 otázek, 18 správných odpovědí).
 • Seminární práce - obhajoba seminární práce při ústní zkoušce.
 • Ústní zkouška před dvojčlennou komisí, hodnocení dle zodpovězení otázek a témat.

Doklad o ukončení vzdělání

Absolventům bude vydáno Osvědčení o rekvalifikaci Poradce pro výživu. Držitelé tohoto osvědčení mohou pracovat v nutričních poradnách, welness a fitness centrech, beauty centrech a salonech, v nemocnicích a jako osobní poradci.

Toto osvědčení slouží jako podklad pro vydání Živnostenského listu na volnou živnost "Poradenství" - Zákon o živnostenském podnikání č. 455/1991 Sb.

Hodinový rozsah výuky :

 • pátek - od 15:00 do 18:00 (19:00)
 • sobota - od 9:00 do 18:00
 • neděle - od 9:00 do 17:00 (18:00)

 *1 vyučovací hodina odpovídá 45 min.

Minimální docházka do kurzu je 80 % z celkového rozsahu kurzu, jinak není možné se zúčastnit závěrečné zkoušky. Dalšími požadavky k úspěšnému absolvování kurzu je napsání seminární práce a složení závěrečné zkoušky.

Cena kurzu

14 900,- akreditovaný kurz ukončený standardní zkouškou

16.400 Kčsplátky nebo pozdní splatnost nebo prostřednictvím Úřadů práce
• při úhradě až po začátku kurzu (např. faktura se splatností), popř. při platbě na splátky

8 900,-  neakreditovaný 100% on-line kurz, ukončený Certifikátem (bez zkoušek)

 Pro absolventy základního profesního kurzu Beauty school: Poradce pro výživu nabízíme možnost účastnit se dalších kurzů za zvýhodněné ceny.

Odborný garant: PhDr. Leona Paulová

Majitelka firmy LEDA Optim, s.r.o  

PŘIHLÁŠKA
Závazné přihlášení do kurzu se považuje vytvoření a dokončení objednávky a následné zaplacení faktury, která Vám přijde na Váš e-mail po ukončení objednávky.

Přihlašovat se nebo informovat můžete i telefonicky: +420 727 861 567


DÁTUM
Zvolená varianta nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
7.9. - 23. 10. 2020
14 900 Kč
Poradce pro výživu (akreditovaný)
Novinka